Tekstiilikunst

AASTA NOOR
TEKSTIILIKUNSTNIK 2023

NOMINENDIDLiisa Hanvere

Preemia
AASTA NOOR TEKSTIILIKUNSTNIK 2023
NOMINENTLiisa Hanvere on tundliku käekirjaga autor, kes suudab nappide vahenditega oma ideed selgelt edasi anda. 2023. aastal esines ta edukalt Rahvakunsti ja Käsitöö Liidu ning Pallase korraldatud tootekonkursil ja lisaks sellele ka Iirimal aset leidnud näitusel "Mapping". Liisa tööd on läbimõeldud, tundeküllased, intiimsed ja aitavad meie ümbritsevat maailma uuesti mõtestada.
India Maria Emilia Kiisler

Preemia
AASTA NOOR TEKSTIILIKUNSTNIK 2023
NOMINENTIndia Maria Emilia Kiisler on aktiivne ja tegus Pallase tekstiiliosakonna tudeng, kelle haare ja tegevus ulatub väljapoole kõrgkooli. India peab oluliseks tekstiilide tehnilist teostust ja jätkusuutlike materjalide kasutamist oma töödes. Lisaks iseloomustab tema töid sisuline lähenemine ja humoorikas vaatenurk, tänu millele on tema tööd vaataja jaoks atraktiivsed ja pilkupüüdvad.
India töödes on parajal kogusel huumorit, absurdi, julgust ja siirust ja need aitavad nihutada kaasaegse tekstiilikunsti piire.
Johanna Mauer

Preemia
AASTA NOOR TEKSTIILIKUNSTNIK 2023
NOMINENT


Johanna Mauer on Pallase värske vilistlane, kes loob julgeid ja värvikaid mustrilisi kudumeid. Johanna on hea silma ja tugevate tehniliste oskustega noor autor, kes teostab oma ideid nii illustraatorina kui ka värvikate mustriliste kudumitena. 2023. aastal osales Johanna oma loominguga Tartu kunsti aastanäitusel ja taaskasutusnäitusel Anna uus elu.