Neljapäeval, 30. novembril kell 18.00 avati T1 keskuses asuvas Kunstiruumi galeriis Läti tekstiilikunstniku Zane Shumeiko isikunäitus „Mälestuste lõngad“, mis jääb avatuks 21. jaanuarini 2024.


Praeguseks ligi 10 aastat Eestis elanud ja töötanud Zane Shumeiko on lõpetanud Läti Kunstiakadeemia tekstiilikunsti osakonna ning õppinud ja töötanud ka Itaalias. Aastal 2022 omandas ta magistrikraadi Eesti Kunstiakadeemia disainiosakonnas, spetsialiseerudes eksperimentaalsele vaba liikumisega tikkimisele. Ta tõlgendab ja eksperimenteerib sellega, otsides uusi vorme ja väljendusviise.Shumeiko on osalenud kunstiresidentuurides, projektides ja näitustel Eestis, Lätis, Leedus, Bulgaarias, Inglismaal, Soomes, Itaalias ja mujal. Alates 2023. aastast on tal olnud Läti Tekstiilikunsti Liidu liige, samuti kuulub ta Eesti Tekstiilikunstnike Assotsiatsiooni (ETAA) ja Euroopa tekstiilivõrgustikku (ETN). 

Itaalia perioodil jättis talle suure mulje kolmekuuline praktika moemajas Prada. Hiljem töötas ta ajaloolises Ratti tekstiiliettevõttes Comos, tegeledes värvide, kangadisaini, siidniitide jm. Ta joonistab ja maalib vabal ajal Itaalia maastikke ning kogub erinevaid muljeid kultuurikeskkonnast, keelest ja inimestest, kellega ta kohtub.

Kunstiruum on T1 keskuse teisel korrusel asuv müügigalerii, kus lisaks püsiekspositsioonile saab tutvuda isikunäitustega. Galeriis on väljas üle 300 teose ligi 50-lt Baltimaade kunstnikult. Eesti kunstnikest on esindatud Heiki Ernits, Laurentsius, Toomas Kuusing, Vilen Künnapu, Arne Maasik, Jüri Mildeberg, Naima Neidre, Vive Tolli, Marju Üksine, Santa Zukker ja paljud teised.Lisainfo:
Edward Köster
Kunstiruumi juht
Telefon: 5013384
E-post: kunstiruum@gmail.com
https://kunstiruum.ee/