Aet Ollisaar ja Madis Liplap on loonud Aparaaditehases paiknevas väikeses galeriis Made in Aparaaditehas keskkonna, mis koosneb teostest ja objektidest ning on sündinud autorite kirglikust huvist erinevate hoonete vastu ja nendega seotud detailide märkamisest.  
Kuidas rääkida kohast, kuhu jõudes jääb väline raskus ja paine ühtäkki seljataha, sest üle läve astudes on kõik jälle tasakaalus? Viie aasta jooksul on tekstiilikunstnik Aet Ollisaar ja sisekujundaja Madis Liplap, keda ühendab loominguline keskkond Stuudio 100, nautinud Aparaaditehase stuudios millegi uue loomiseks nii vajalikku sisemist vabadust ja hingerahu, erialaseid diskussioone ja loomingulisi väljakutseid. Galerii Made in Aparaaditehas näitusel saavad kokku mõlema autori tööd ning tööd, mis annavad pelgupaigale ühe võimaliku visuaalse tõlgenduse.


Foto: Aet Ollisaar


Näitus on ajendatud autorite arhitektuurihuvist. Madis Liplap, teadlik vaatleja ja silmapaistvate arhitektuuriteoste nautija ja Aet Ollisaar, emotsionaalne märkaja ja kirglik hüljatud objektide koguja loovad galeriis Made in Aparaaditehas koosluse, milles mängivad peamist rolli mälestused kohtumistest majadega. Olgu need siis juhuslikud möödumised, hetkelise emotsiooni ajel tehtud klõpsud telefonis või pikk kooselu majaga, kõik need on jätnud oma jälje. Aparaaditehase väikese galerii piiratud ruum annab võimaluse taasluua keskkond, mis oleks justkui käegakatsutav, kuid tegelikkuses ligipääsmatu, nii nagu ka silme eest mööda libisenud majad.


Foto: Aet Ollisaar 


Stuudio 100 avab Aparaaditehase Galeriide Ööl 24.11.2023 oma uksed külastajatele ning kell 18.30 tutvustab huvilistele ka galeriis Made in Aparaaditehas toimuvat näitust Pelgupaik.

 

Tartu Aparaaditehase galerii Made in Aparaaditehas (Kastani 42, Tartu) on avatud E–R 10–18, L 11–16.  

 

Graafiline disain Marju Roos.

 

Lisainformatsioon:

Aet Ollisaar

aollisaar@gmail.com