Näituse avamine neljapäeval, 18. aprillil kell 17. Avamisel esineb Veronika Portsmuthi Kooriakadeemia Kammerkoor.

 

Maa ja meri on mõlemad tähtsad, mere lähedus ja suur avarus kujundab maad ja inimesi. Mere lähedus mõjutab aastaaegade saabumist ja annab mõttelendu meretagustest kohtadest. Siinpool merepiiri on meie argipäev, meie igapäevane elu, millele me alati ei oskagi tähelepanu pöörata. Oleme harjunud, et linn, mets ja maa on olemas. Teiselpool merepiiri on kauge, värviline ja unistuslik idüll.

Kangad selleks näituseks on valminud viimastel aastatel ja igal kangapaaril on oma lugu. Need lood kokku moodustavad pildi, mis on mulle antud hetkel olnud oluline. Oma töödes olen keskendunud elu ilule ja võlule ja need on kui siidile maalitud kujundlikud jutustused. Sellel aastal maalitud kangastel vaatan tagasi minu valikuid mõjutanud hoonetele: Niguliste kirikule ja Börsi käigule. Kangad „Teisel pool mere piiri“ on valminud Merekultuuri aastaks.  

Maalimine siidile on teekond, mille lõpptulemust on raske ennustada. Kõigepealt on idee ja seejärel kiht kihilt toimub pidev muutumine. Vahabatika puhul näed lõpptulemust alles siis kui vaha on välja triigitud ja tulemuse ootamatus ongi põhjus, miks ikka ja jälle selle protsessi ette võtan. Armastan seda teekonda väga.

Näitus on täienduseks minu veebruaris toimunud isikunäitusele „Aeg raamis“ Disaini- ja Arhitektuurigaleriis, mis oli tagasi- ja sissevaade eri aegadel ja erinevas tehnikas valminud töödest ning just selleks näituseks maalitud kangastest.

Sigrid Huik


Sigrid Huik (sünd 1964) on õppinud Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis (ERKI) ruumi- ja mööblikujunduse erialal ja lõpetanud ERKI tekstiilikunsti eriala (1988). Oma loomingus väljendab ennast nii gobelääni kui ka hapras siidimaali tehnikas põimides aegajalt töödesse ootamatuid nüansse. Huiki töid on eksponeeritud erinevatel näitustel Eestis ja välismaal, tema loomingut on näha mitmes avalikus ruumis ning neid kuulub ka Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumi kogusse. Sigrid Huik on Eesti Kunstnike Liidu liige, Eesti Tekstiilikunstnike Liidu liige ja üks tarbekunstigalerii Kunstiaken osanikest.

www.sigridhuik.ee